GERMANIKURE 4pc Дијабетична Безбедно Маникир Поставена во Беж Кожа Случај - FINOX Нерѓосувачки Челик Алатки Направени во Solingen Германија Стакло Помине Грижа Материјали Напр?
Свеж

GERMANIKURE 4pc Дијабетична Безбедно Маникир Поставена во Беж Кожа Случај - FINOX Нерѓосувачки Челик Алатки

DEN 1534.80

Достапно е за нарачката

АВТЕНТИЧНИ SOLINGEN ИЗРАБОТКА – Направени со користење на "германски инженеринг" не е истата како Solingen квалитет.Ако нема Solingen печат на една од алатките во вашиот поставите тоа не беше направен во Solingen.СИТЕ челик алатки во оваа GERMANIKURE помине комплет се 100% произведено во Solingen Германија.Секој еден.СЕТ ВКЛУЧУВА : Мала дијабетична ноктот clipper, заоблени tweezer, стакло и нокти датотека и нашето Здравје Ние вредност етички практики & е еколошки одржлива иднина за нашите деца, во текот на краткорочни профити.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.