KONNWEI KW208 Автомобил 12V Батерија Тестер, 100-2000 ЦЦА Оптоварување Тестер Автомобилската Алтернатор Тестер Digital Auto Батеријата Аналитичар Полнење Cranking Систем Тестер за Ав?
Свеж

KONNWEI KW208 Автомобил 12V Батерија Тестер, 100-2000 ЦЦА Оптоварување Тестер Автомобилската Алтернатор Тестер

DEN 676.80

Достапно е за нарачката

【Автомобилство Автомобили Батеријата Тестер】 Како еден од најпознатите ефективни производ на KONNWEI, KW208 може да се тестираат сите 12 V 100-2000 CCA батерии вклучувајќи редовни поплавени, AGM рамна плоча, AGM спирала, или гел батерии.Обезбеди сеопфатна анализа на батериите' здравје и да ви помогне да знаете нејзиниот статус однапред пред да почине.KW208 батеријата тестер поддршка cranking и полнење систем тест, исто така, алтернатор и стартер тест. 【Се прикаже Целокупната Батерии Податоци】KW208 12 V Батерија Оптоварување Тестер ви дава основните батеријата параметри како што се напон, внатрешен отпор, ладно cranking засилувач и АХ на капацитетот на батеријата здравје и статус на полнење.Дополнително, батерија цца тестер исто така, ќе ви покаже професионални совети дали да го замени или да ја наполните батеријата. 【 >99.5% Точност】Благодарение на KW208 е моќна STM-32 чип, таа дава повеќе отколку 99.5% прецизни тестирање извештаи во милисекунди(тестирање резултати се однесуваат на НАС Midtronics), во голема мера се подобрија тестирање брзо во споредба со другите батеријата тестери. 【Plug and Play】 KW208 Батеријата оптоварување аналитичар ви овозможува да ги тестираат батерии и во возилото и надвор од возилото, па дури и тест мртвите батерии.Само поврзете го тестер е клипови со батерија, тогаш тоа ќе се вклучи и е подготвен да се тестира и да се анализираат батеријата.Тоа е толку лесно!. 【Стартер& Алтернатор Тестер】KW208 не се само одличен батеријата оптоварување тестер дека тестовите батерии cranking & полнење на системот, но, исто така, може да го тестира алтернатор полни и стартер е cranking услови.И тоа може да се префрлат до 8 јазици за различни потреби.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Ив Рошер Oui L'Amour (Set)
Свеж
Ив Рошер Oui L'Amour (Set)
Достапно е за нарачката
DEN 959.76
Оценка на купувачите: