Ив Рошер Oui L'Amour (Set)
Свеж

Ив Рошер Oui L'Amour (Set)

DEN 959.76

Достапно е за нарачката

Да речеме за Љубов!.Повторно откривање на сите зависности на цветни ноти на Oui à l'Amour под туш.Оваа претрупан, lathering гел envelops вашата кожа во мекост и го остава тоа delicately миризлива.Збогатен со Органски Cornflower вода.Oui à l'Amour претставува храброст и страст!.Ив Рошер Oui L'Amour (Set) : Ив Рошер Oui L'Amour Eau de Parfum за жените 30 мл./1 fl.оз.Ив Рошер Туш Гел Oui à l'Amour, 200 мл./6.7 fl.оз.Една жена во љубовта се дојде до нејзините нозе, се надминат со емоции и желби дека само љубовта е способен за инспиративна..Да се преведе на емоции на една жена во љубовта, Ив Рошер Бренд создаде исклучителна, модерен и уникатен мирис." Oui à l'Amour е претставување на храброста и страст!Тоа е неочекувана средба меѓу пенливи свежина и енергична сензуалност.На хрупкави белешки на Angelica подобрување на природни женственоста на Розата.Оваа resplendent букет потоа обвива себе во нежна топлина на боб тонка во комбинација со елеганцијата на Cedar.Oui à l'Amour е сојузник на вечна љубов. "Софи Labbé, Мироварец.Состав : ANGELICACrispy и зелена белешки за bursting свежина.Од СУШТИНСКО значење LMR се ЗГОЛЕМИ (exclusivetraction на Damascena Роуз)Свежи и petally белешки на розата која има само се намали.TONKA BEANAlmondy и топло белешки за enveloping мекост.CEDAR WOODA вуди забелешка за елегантен трага.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.