Magicfour 8 Pack Капчиња Прстен за Прст, Капчиња Додатоци, Плетење Прст Прстен Метал Капчиња Јамка Плетење Додатоци за Побрзо Плетење Џемпери, Свила Марами, Ракотворби, 2 Г?
Свеж

Magicfour 8 Pack Капчиња Прстен за Прст, Капчиња Додатоци, Плетење Прст Прстен Метал Капчиња Јамка Плетење Додатоци

DEN 167.76

Достапно е за нарачката

Подобрување на Плетење Ефикасност : ова предиво водич прстот на носителот може да се заштити вашите прсти кога плетење, тоа им помага да се поправи предиво во соодветна позиција за побрзо работење, да ви помогне го задржи предиво напнатост, и направи капчиња процесот поефикасен.Здрав и сигурен : направен од врвен квалитет метал, овие предиво водич прст носители се со убаво изработка, полиран и на површината, не е лесно да ' рѓа или деформира, трајни и прилагодливи, која може да се примени повеќепати, во различни плетење проекти.Удобно да се носат : само лесно да се лизга во капчиња јамка прстен и го носат на левата или десната страна; На капчиња прстен е дизајниран со малку отворена за прст може да биде без проблеми падна во прст.Плетење напрсток се намалува притисокот врз вашиот forefinger.Водич 2 различни Предиво : Нашата плетење јамка се погодни за плетење љубовник, дали сте почетник или искусен мајстор, може да се капчиња различни марами ,џемпери, панталони од волна како подарок за вашите пријатели и семејството. 30 Дена за враќање на Пари Услуга : пакетот доаѓа со 8 пакети на плетенка прстени, 4 x 17mm / 0.67 инчи и 4 x 22mm / 0.87 инчи.Можете да изберете две големини на капчиња јамка кој најдобро одговара на вашите прсти.Како да се утврди соодветна големина на овој прст threader?.Можете да ги користите владетел да се измери дијаметар на средниот дел на вашиот индекс прст, а потоа се споредуваат тоа со две големини на овој производ (0.87 инчи и 0.67 инчи во дијаметар).Можете исто така да користите јаже за да се утврди должина како и мерење на прстен.На circumferences на две тема водичи се 2.7" и 2,1", односно. -.КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ : . Направени од не 'рѓосувачки челик, издржлив и не е лесно да' рѓа. - Тоа е светлина и не е лесно да се оштети, така што е погодно да се носите со вас. - Може да ги споделување на уредување на вештини со пријатели и уживајте среќен време заедно. -.СПЕЦИФИКАЦИЈА ЗА ПРОИЗВОД : .Боја : Сребро.Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Две Големина : . 4 x 0.67 инчен и 4 x 0.87 инч.Пакетот вклучува : 8 x Прст на Сопствениците.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.