EBL LCD Smart Индивидуални АА ААА Батерија Полнач за Ni-МЗ Ni-CD
Свеж

EBL LCD Smart Индивидуални АА ААА Батерија Полнач за Ni-МЗ Ni-CD

DEN 274.80

Достапно е за нарачката

Индивидуални статусот на полнење за секој слот, можете слободно да ја полните 1,2,3,4 Ni-МЗ Ni-CD АА/AAA батерија.Smart LCD да ја покаже својата полнење напредок одделно, иконата за батеријата да престане да трепка кога целосно наполнета.Напредни MCU контрола и -∆V функција, во текот-топлина и во текот тековната заштита, кратки-коло заштита, не-полнење и неисправни батеријата за откривање.Trickle обвинет режим ќе помогне да се зголеми капацитетот на батеријата да се полни.Во светот употреба : 100-240 V AC, 50/60 Hz. "CHG" Полнење;. "ГРЕШКА" инсталирате на батеријата погрешно или батеријата се скршени еден.Модел.EBL 907 е професионален на АА, ААА Ni-МЗ/Ni-CD батерија.Индивидуална функција ви помага да ја полните батериите во парови и самохрани.Компатибилен : .И двете можат да се наплатат 1,2,3,4 АА и ААА Ni-МЗ Ni-CD акумулатори поединечно.(Не се наплаќаат алкални или Литиум батерии).Карактеристики на полначот.Влез : 100-240 V AC, 50/60 Hz 500m A Max.Излез : . 1x АА 1.2 VDC 2000m A, 1x ААА 1.2 VDC 2000m A;. 2x AA 1.2 VDC 1000m A, 2x ААА 1.2 VDC 1000m A;. 3x AA 1.2 VDC 500m A, 3x ААА 1.2 VDC 500m A;. 4x AA 1.2 VDC 500m A, 4x ААА 1.2 VDC 500m A;.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.