EPAuto 1/2-инчен Вози Кликнете вртежен момент Клуч, на 10~150 ft./lb., 13.6 ~ 203.5 N/m
Свеж

EPAuto 1/2-инчен Вози Кликнете вртежен момент Клуч, на 10~150 ft./lb., 13.6 ~ 203.5 N/m

DEN 719.28

Достапно е за нарачката

Издржливи Ratchet Глава : Направен од Најтврдокорните третирани Хром Vanadium челик легура (Cr-V) Корозија-Retardant : Сатенски Финиш.Изработени во Тајван.Лесно Складирање : здрав пластични складирање случај е вклучена.Не-се Лизга на Зафат : Knurled се справи.Лесно може да се Прочитаат : Висок Контраст и Двоен Опсег на Скала.Точни : Пред Калибриран да ± 4%.Додатоци се вклучени : 1/2" Вози 5" долго Продолжување Бар и 1/2" Диск за 3/8" Вози Редуктор.Едноставен и Сигурен : "Кликнете на" звук кажува претходно вртежен момент вредност е постигната.Стоп за примена на сила, кога ќе го слушне и се чувствуваат тоа.Нашите четири модули на вртежен момент клучеви се произведени и тестирани во Тајван фабрика со професионални инженери да се исполнат највисоките индустриски стандарди.Тие се добри за автомобили, камиони, мотоцикли и велосипеди одржување.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.