Channellock 421 9-1/2-Инчен Јазик и Жлебот Plier
Свеж

Channellock 421 9-1/2-Инчен Јазик и Жлебот Plier

DEN 382.80

Достапно е за нарачката

Патентирана БЕЗБЕДНО-Т-STOP функција спречува прст малку.Прав агол, ласерски термички третирани заби зафат подобро и да трае подолго.Undercut јазик & ритам дизајн нема да се лизга.Perma Lock fastener елиминира орев и гром неуспех.Направен во САД.Патентирана зајакнување на работ минимизира стресот кршење.High-carbon C1080 челик за супериорни перформанси на работното место и специјално обложена за крајна рѓа превенција.Од Производителот На Channellock # 421, 9.5-Инчен БЕЗБЕДНО-Т-СТОП Јазик и Жлебот Plier, има право агол на забите контрола во сите правци за максимална залак и минимум носат.Нејзините БЕЗБЕДНО-Т-СТОП долната вилица се комбинира со проширена зајакнување на ребро за да се спречи рачки од јавите едни со други.Патентирана undercut јазик и жлебот дизајн уверува не се лизга на вилицата акција.Патентирана зајакнување на работ минимизира стресот кршење.Патентирана Perma Lock fastener елиминира орев и гром неуспеси.Тоа е карактеристична CHANNELLOCK СИНА удобност костец.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.