Произведено во САД - CHTUS за Еднократна употреба се Соочуваат со Маски - 50 КОМПЈУТЕРИ - 3-Ply Дише & Удобно Безбедност Маска (Црна)
Свеж

Произведено во САД - CHTUS за Еднократна употреба се Соочуваат со Маски - 50 КОМПЈУТЕРИ - 3-Ply Дише & Удобно

DEN 383.76

Достапно е за нарачката

【НАПРАВЕНИ ВО САД】50 Парчиња направени во САД премиум квалитет лице маски.CHT користи само квалитет на материјали за да се обезбеди највисок степен на производи достапни.CHT маски се произведени под строга контрола на квалитетот стандарди во state-of-the-art cleanroom објект во Јужна Калифорнија. 【3 - Ply】Три слоеви на заштита.Премиум мека не-плетени материјали и високо филтрација се топи разнесени штити носот и устата против странски течности. 【Удобност】Универзална опремени еластична уво циклуси за удобно носење.Секоја маска има флексибилен носот парче што помага во форма на затворање за подобра заштита од изложеност.Држава на уметноста дизајн овозможува breathability на целиот ден, долго. 【Латекс Слободни】.Надворешниот не-плетени слој блокови воздушни честички како почетна линија на одбрана.Висок филтрација се топи разнесени средниот слој за максимална заштита.Внатрешниот слој мека не-плетени слој чува вашата маска удобно и влага-слободни.Нашата држава-of-the-art објект во Јужна Калифорнија користи само високо квалитетни суровини.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.