AUTOFACE H11 LED Светлата Светилки, H8 Сини Светла за Магла 60W 10,000 Lumens 8000K, H9 LED Сијалица Конверзија Комплет IP67 Водоотпорен, Пакување од 2
Свеж

AUTOFACE H11 LED Светлата Светилки, H8 Сини Светла за Магла 60W 10,000 Lumens 8000K, H9 LED Сијалица Конверзија

DEN 239.76

Достапно е за нарачката

【Врвот Iced-Сини LED Чипови】Сина H11 LED Магла светилки 8000 K со врвот автомобилската-одделение ПАРЧЕ чипс, 60 W, 10,000 Lumens по пар излез, направи да се види пошироко и дополнително осветлување опсег за побезбедно возење.(Совет : led сијалицата се разликуваат позитивни и негативни, ако тоа don' t работа по инсталиран, флип преку приклучокот 180 степен за да се префрлите поларитетот или да го поништи вашите конекции.ако сè уште не може да работи, ве молиме контактирајте со нас слободно,ние ќе ви помогнат да се реши проблемот). 【Уживајте во Вашиот Возење】На H11/H9/H8 сини светла за магла, содржи топ-одделение LED чип на секој од 4 страни, 300% посветла од акции халоген фарови.Фокусирани зрак шема дизајн, кој го спречува заслепувачки идване сообраќај и отсјај-бесплатно возење, нема темни дамки или сенките, ditching вашиот жолта и слабо Халоген светла(★Затоплување Совети : Генерално, сина фарови е правен за светла за магла). 【Нови ВЕНТИЛАТОРОТ за Ладење на Системот C - +80 C.Конектор Тип : Plug and Play. 300% посветла од вашите акции Халоген светилки.Животен Век : До 50.000 Часа.Модел : H11 H9 H8. Проверете ги вашите сопственици на прирачникот, за дел број за вашата оригинална светилки, или пребарување "автомобилската сијалица погледнете-up" онлајн.Повеќето возила преземе одделни светилки за Високо Зрак и Ниска Зрак функција(вкупно 4 светилки), тие може да бидат на различни сијалица големината која треба да се купи одделно.Ве молиме да забележите која позиција не сијалица големина одговара на вашиот автомобил.На H11/H9/H8 LED магла сијалица може да работи со 98% возила без грешка, но за некои чувствителни Европската возила треба canbus декодер за да се избегне треперење или грешка во кодот на табла.Кога инсталирање, одржување на позитивни("+") и негативниот столбови("-") на поврзаниот приклучок и led сијалица plug правилно усогласена за да се спречи проблемот на светилки не светне.Ако светилки не работат, ве молиме флип преку приклучокот за 180 степени за да се префрлите поларитетот и вклучете повторно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.