Обраснат на лице-Чистење со Четка, Силициум се Соочуваат со Четка за Чистење, IPX7 Водоотпорен 2 Режими на 5 Intensities Длабоко Чистење Греење Масажа Отстранување на Blackhead S
Свеж

Обраснат на лице-Чистење со Четка, Силициум се Соочуваат со Четка за Чистење, IPX7 Водоотпорен 2 Режими на 5

DEN 719.76

Достапно е за нарачката

????【2 ВО 1 ЛИЦЕ-ЧИСТЕЊЕ со ЧЕТКА】На sonic пулсација работи длабоко во слоеви на кожата, темелно отстранување на нечистотија, шминка остатоци и мртвите клетки на кожата, и оставајќи ја кожата со унифициран, сончева сјај.МАСАЖА моделот на ЗАДНАТА СТРАНА кој воскресна линии, го олеснува лесно апсорпција на креми и серуми, фирми вашата кожа, ја промовира циркулацијата на крвта и го забавува развојот на фините линии & брчки. ????【МЕКИ СИЛИКОНСКИ ЗА СИТ ДОПИР】Направени на премија за храна одделение силиконски, ова лице exfoliator четка не предизвикува иритација на кожата.На 0,6 мм ultrathin влакната се дизајнирани за образи и чувствителни области, а тенкиот влакната се за мрсна области, како Т-зоната и носната alae. ????【ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН】5 интензитет нивоа одговараат на различни типови на кожа, вклучувајќи ги и чувствителна кожа.Факултативниот греење функција може да unclog порите брзо за продлабочување на лицето чистење и овозможува подобра апсорпција на хранливи материи.Ергономски дизајнирана рачка обезбедува удобен и цврст стисок и, исто така, перници на вибрации на рака додека го користите. ????【УНИКАТЕН 2 ПОЛНЕЊЕ OPTIONS】И безжична контакт за полнење база и магнетни држачи за помага да погодно надополнување на уредот и се избегнува интерфејс штета предизвикана од честите приклучување & unplugging.По целосно наполнета, тоа може да се користи за 35-40 дена.Неговите компактни димензии, исто така ви овозможува да се стави тоа во вашата торба за да ги носите. ????【ОДЛИЧЕН ПОДАРОК】На силиконски лице scrubber е одличен подарок идеја за вашето семејство и пријатели.Предлози за Употреба : се препорачува да се користат на секои 2-3 дена.Прекумерна употреба може да предизвика оштетување на кожата е природна бариера.Како силикони спроведува топлината полека, може да се претвори на греење функција за 2 минути пред користење на вашето лице за подобро искористување искуство.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.