QuiltCut Лента Такт Плоштад До Дупчиња Quilting Владетел, QC2-ДИН (14½ x 17)
Свеж

QuiltCut Лента Такт Плоштад До Дупчиња Quilting Владетел, QC2-ДИН (14½ x 17)

DEN 810.00

Достапно е за нарачката

На Quilt Cut Лента Такт Плоштад До Владетел прави сечење ленти за вашиот quilting проекти брзо, лесно и точни.Намалување укината yardage со сечење на слотови кои се 14⅞ инчен високи крај до крај дозволувајќи им на целосна 12 инчен движење за вашиот ротари машина.Намалување масти четвртини и масти eighths во било директно остро форма. Ексклузивно не се лизга површина држи вашиот ткаенина во место додека сечење.Ние сме Пацифичкиот Северозапад компанија која е дизајнирање и производство на quilting производи од 1989 година. ⅛ Инчи дебела, мала тежина и тешки.Ние сме Пацифичкиот Северозапад компанија која е дизајнирање и производство на quilting производи од 1989 година.Вклучува шест-страница целосно илустрирани настава на состојба.Употреба на Триаголник Усогласување Линии за да се намали половина плоштад триаголници.Намалување укината yardage со сечење на слотови кои се 14⅞ инчен високи крај до крај дозволувајќи им на целосна 12 инчен движење за вашиот ротари машина.125") на дебел материјал, трае со години.Намалување популарни 1½ и 2½ инчен ленти и обичај ленти во ¼ и ½ инчен постепено.Упатство да сече ленти во ¼ инчен постепено.За користење со 45 mm или 60 mm редовни или ергономски ротари машина со упатство сечилото гарда.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.