Omnigrid Мини Плоштад Поставите Quilting Владетел, Јасно
Свеж

Omnigrid Мини Плоштад Поставите Quilting Владетел, Јасно

DEN 412.56

Достапно е за нарачката

Се сече на ленти и тапацир ткаенина рабови за време на ватенка одлуки или при извршување на различни шиење и ткаенина занает проекти.Тешки трајни акрилик материјал за употреба со ротари машина или директно на работ на ножот.Дијагонала агол линија и ласерски сече рабови за мазна, длабоко сечење и работ ознаки за точно мерење.Патентирана двокреветна-поглед линии што се појавуваат на светло и темно ткаенини.Лево и десно-страна нумерирање и агол систем.Вклучува 2-1/2" плоштад, 4-1/2" плоштад и 6-1/2" плоштад Владетели.Боја : Јасно Omnigrid владетели се пофали со опсег на функции кои се стандард на секој владетел.Што е најважно, тие се ласерски сече, што значи дека тие се во согласност супер.Ова е атрибут кој quilters навистина го цениме – точност е идентична на секој владетел, обезбедување на конзистентен прецизност кога interchanging владетел големини.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.