Southwire Алатки & Опрема SCP9TPC Висока Потпора Страна Сечење Клешти со Риба Лента Puller, Crimper, и Удобност, Дршка на Менувачот, 9-Инчен
Свеж

Southwire Алатки & Опрема SCP9TPC Висока Потпора Страна Сечење Клешти со Риба Лента Puller, Crimper, и Удобност,

DEN 837.60

Достапно е за нарачката

ФОРМА И ФУНКЦИЈА : Southwire SCP9 TPC Висока Потпора Страна Сечење Plier е направен од капка кован челик, што го прави трајно висока потпора страна сечење plier изграден за работа.ЗА долготрајна УПОТРЕБА : Индукција Појачани тревите се обезбеди ефикасен и траен површини за сечење на тврди и меки жица.МУЛТИТАСКИНГ : заштеда на време и пари со plier датотека заби на вилици, помагајќи да се отстранат burrs во канал.DURABILTY И ДИЗАЈН : На SCP9 TPC 9" Висока Потпора Страна Сечење Клешти нуди рационализација дизајн со сигурни-грчевито држејќи се и крос-ново изведени knurled вилици.КОМПАТИБИЛНОСТ : Користете го SCP9 D страна сечење клешти за ACSR, навртки, нокти, и повеќето Појачани жица.Тоа исто така го повлекува 1/8" и 1/4" рамна риба ленти без да се оштети.ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНТИРА : Во Southwire, ние се стремиме да се осигура дека секој производ ние се развие помага да се зголеми безбедноста, подобрување на продуктивноста, намалување на работна сила, заштедите време и да заштедите пари - и на и надвор од jobsite.По сите, ние не само сакаат да произведуваат повеќето производи.Ние сакаме да се произведуваат најдобрите производи.Стил : Страна Сечење Plier.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.