СТАРТУВАЊЕ Creader 3001 OBD2 Скенер Автомобилство Автомобили Дијагностички Алатка за Проверка на Моторот Светлина О2 Сензор Системи OBD Код Читатели Скенирање Алатки Од 1996
Свеж

СТАРТУВАЊЕ Creader 3001 OBD2 Скенер Автомобилство Автомобили Дијагностички Алатка за Проверка на Моторот Светлина

DEN 599.76

Достапно е за нарачката

[ Прочитај и Јасно Кодови ] : СТАРТУВАЈТЕ Creader 3001 obd2 скенер читање и јасно кодовите за моторот систем.Покрај тоа, Creader 3001 изграден во кодовите дефиниција пребарување библиотека.СТАРТУВАЊЕ Creader 3001 obd2 скенер работи на повеќето 1996 година и понови НАС-врз основа на возила кои се OBDII во согласност (OBDII протоколи : KWP2000, ISO9141, J1850 VPW, J1850 PWM и CAN). "PLUG AND PLAY" скенирање алатка, која е опремена со 2. 5 метри долг кабел и го направи на многу густа, флексибилни изолатор, многу лесен за употреба за почетници. [ I/M Подготвеност Статус Тест] : Можете да ја користите оваа obd2 скенерот за да го проверите статусот на емисиите поврзани со монитори misfire систем и гориво систем, бидете сигурни дека го следат беше поставена пред да го однесете да смог, да ви помогне да помине Смог Проверете лесно, ги зачувате вашите пари за исплата на парична казна билети. [ Провери Мотор Светлина и да се Идентификуваат ВИН информации] : да се исклучи го МИЛИ , ако сте завршиле поправка на погрешни компоненти, тогаш јасно кодовите на грешка и да се сврти на возилото палење, тоа е изненадување дека ќе се најде на проверка моторот светлината е исклучено.И повеќе, ЛАНСИРАЊЕТО Creader 3001 obd2 скенерот може да го прочитате на возилото информации како што се ВИН број. [ Погледнете ги Замрзне Рамка/Live Податоци Stream/ O2 Сензор/ Evap Систем тест/ На-Табла Следи Тест] : СТАРТУВАЈТЕ Creader 3001 е еден корисни и економски OBD2 ЦЕЛОСНА ФУНКЦИЈА автомобилската дијагностичка алатка, поддршка читање на live податоци за моторот, системот за брзо откривање на возило неуспеси, можете спасување на патувања во вашиот механичар. [ 5 ГОДИНИ ]- се Препорачува од страна на Механичар Scotty Kilmer на Youtube. 100% Пари гаранција ; Ако не сте задоволни со нашата obd2 скенер за било која причина, испрати назад за 100% наплата без прашања праша. !Обезбедување на вас со висок квалитет на производот и friendliest услуги на клиентите се нашиот засекогаш цел !.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.