Генерички Брендови Образовен Модел, Стоматолошки Заби Анатомски Модел - Mandibular Силиконска Гума Подготовка на Гипс Заб Модел - Стандард Заби Анатомски Модел
Свеж

Генерички Брендови Образовен Модел, Стоматолошки Заби Анатомски Модел - Mandibular Силиконска Гума Подготовка

DEN 11348.16

Достапно е за нарачката

Лесна за носење : лесно да се препознае заб делови, мала големина дизајн е лесно да се носат, тоа може да биде stably ставен на маса со рамна основа.Да се избегне пропаѓање на демонстрација процес, кој е совршен за вашата презентација. 1 : 1 живот големина на заби стоматолошки модел е стандарден калап од силиконска гума, вклучувајќи горните и долните вилици, мувла е шприц прецизност мувла, на анатомски логото е многу стандард.Ви овозможува да се спроведе во-длабочината на студија и reacher прецизно и ефикасно.Наставата демонстрација алатки : Помошни објаснувања на наставата алатки им се овозможи на студентите или на пациентите за да се разбере повеќе од јасно.Така Може да се користат во стоматолошката училишта и колеџи во educationa алатка, забите демонстрации, студент студија и така натаму.Издржливи - интерденталната линија е јасно, и на материјал од женски мувла е мека и тешки.На бројот на пати на користење не е помалку од 1000 пати, ви Овозможува да се истражува, таа одново и одново без да се грижиш за тоа да се оштетат.Висок Quatity : Изработени од високо квалитетен смола материјали, цврсти и издржливи.Не грижете се за да се оштетат од страна на студентите, тоа може да се користи за многу години, па ова ќе биде добар додаток за лабораторија.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.