TheraPearl Боја се Менува Обновливи Топло Ладно Пак, Спортски Големина Флексибилни Ice Pack со Гел Монистра за Спортисти, Болка за Артритис, Оток, Спортски Повреди, Ладење & ?
Свеж

TheraPearl Боја се Менува Обновливи Топло Ладно Пак, Спортски Големина Флексибилни Ice Pack со Гел Монистра

DEN 287.76

Достапно е за нарачката

Топла и ладна облога со гел бисери дека во склопот задржете температура за лекар-се препорачува време на приближно 20 минути.Користете ладна терапија за : Пост Тренингот/Активност, Sprains/Bruising/Оток, Шин Splints, Тенис Лактот, Мигрена Главоболки/Toothaches, Помали Изгореници/Sunburns.Направен во САД.Не-слободен BPA-free phthalate-бесплатно, пакет мерки 7.На обновливи пакети испорача топлина директно до вашиот саканата олеснување област без да се прави хаос.cryotherapy) е еден од најчестите препораки од страна на лекарите за превенција на повреди и обновување.Пакет држи нејзините терапевтски температура за целосна 20 минути, па ќе го добиете брзо, смирувачки олеснување.Во склопот на топлина во микробранова да се опуштите беспомошна мускулите и поттикнуваат протокот на крв и исцелување.Компактен и пренослив, Лекарот Дизајниран Спортски Пакет е мека и свитливи да се придржуваат удобно на вашето тело.Мраз терапија (a.ТЕРА БИСЕР е Спортски Пакет rescues мажите и жените од пост-тренингот и пост-третман во мускулите, болки, оток и црвенило.Место гел пакет во микробранова за 30-40 секунди за топлинска терапија или ставете ја во замрзнувач најмалку 2 часа за ладно терапевтски болка за искуство, се однесуваат на микробранова инструкции табелата.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.