OBDLink MX+ OBD2 Bluetooth Скенер за iPhone, Android, и Windows
Свеж

OBDLink MX+ OBD2 Bluetooth Скенер за iPhone, Android, и Windows

DEN 2878.80

Достапно е за нарачката

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Преносливи со подароци.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон. .Претворете го вашиот i Phone, Android уред, или Windows PC во професионални одделение дијагностички алатка за скенирање.Се препорачува адаптер за FORScan, вртежен момент, Bimmer Code, Dashcommand, Alfa OBD, Carista и многу повеќе.Enhanced ОЕМ поддршка за Форд, ГМ, Mazda, Нисан/Бесконечност, Тојота/Lexus/Scion, Хонда, Hyundai, Kia.Јасно Check Engine Светлина и да добиете повеќе живеат параметри (АБС, СРС, TPMS, итн.) од која било друга скенер.Во текот-напон на батеријата и исцедете заштита, фирмверот ажурирања.Мерење и прикажување на економичноста на горивото.Remote start вашиот автомобил (одберете возила).Креирање дигитална табла или на главите-up дисплеј.Купи половен автомобил со доверба.Заклучување/отклучување на вратите (за одберете возила).Јасно на "Check Engine" light, и да се испита нејзината кауза.Екранот, график, и се логирате на стотици реално време параметри.Оваа џеб-големина адаптер сакајте го попречи возач простор за нозе и карактеристики неспоредлив перформанс, интелигентен режим на спиење, хакерите-доказ за безбедност, исклучителни трета страна стан поддршка и слободен живот фирмверот и софтвер надградби.Слободен OBDLink стан нуди извонредни карактеристики што го прави лесен за пристап, график, дневник и извоз во реално време мотор податоци.Плус, вашите автомобили податоци директно може да се симне или да се моментално подигнале и го споделува со другите користење на Drop Box.OBDLink MX+ овозможува безжично поврзување за сите OBD-II протоколи, плус напредни автомобилски мрежи најчесто се користи во многу доцна-модел ГМ, Ford, Mazda, Toyota, Nissan и возила.За поддржаните генетски модифицирани модели, можете да ги контролирате windows, брави на вратите, а ни оддалеку ја стартувате вашиот мотор со 3-партиски obd CANex Андроид стан.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.