Нокти Датотека и Тампон, Професионален Маникир Алатки за Полнење 6pcs Правоаголна Уметност Нега на Баферот Блок 6pcs 100/180 Ронки двострано Нокти Датотеки 6 компјутери П?
Свеж

Нокти Датотека и Тампон, Професионален Маникир Алатки за Полнење 6pcs Правоаголна Уметност Нега на Баферот Блок

DEN 551.76

Достапно е за нарачката

Diy Вашите Нокти Слободно, Исто Како и во Салонот : Професионални нокти датотеки и buffers имаат груба ронки дека може да песок надолу голем гребени во вашиот ноктите, помага да се добие лепак надвор и да се заштедат пари за вас.Нокти Маникир Алатка Постави : - 6 парчиња, нокти датотеки и 6 парчиња бафер пескарење блок и 1 голем рог четка (потешко) 1 печурки четка (понизок); Големина : ноктите бафер блок е 3.74 x 0.98 x 0.98 инчи/ 9.6 x x 2.5 2.5 cm, нокти датотека е 7.01 x 0.79 x 0.16 инчи/ 17.8 x 2 x 0.4 cm, 8.1x2.6 CM/ 3.18 x1.02inches , 6.3x2.7x4 CM/2.48 x1.06x1.57 инчи.Повеќе Usages : Овие алатки се погодни за нокти, ноктите, природни нокти, на доградба на акрилни нокти, и лажни нокти, одговара за девојки или жени кои сакаат помине уметност.Издржливи и Безбедноста на четка : Употреба на прашина четка за да ја отстраните правта по површината на ноктите е полиран.Ако тоа паѓа во ноктите јаз, се применуваат на раката и нозете, Тоа е нежна и да не ги повредат вашите раце.Тоа е, главно, се користи за чистење на прашина генерирани по ноктите полирање, и исто така, може да се користи како руменило четка дизајн на ноктите четка е ергономски, тоа може да биде лесно buckled на прстот, кој е лесен за користење помине уметност.Професионален : Ниво Помине Бафер Блок 100, од една страна, 180, од една страна, тофу блок е 120 мрежа на сите четири страни ЕВА висока густина сунѓер, мека и не е лесно да се деформира, постојат 2 вида на употреба, тоа не само што може да помине поправка тип, но, исто така, полски ноктите површина, правење на ноктите повеќе лесен, Удобен за носење, можат подобро да се заштитат производи, трајни, не песок, нема пауза, перат.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.