Кингстон 305A Серија Месинг Брзи Отворање на Проток Контрола Вентил, се Повлече Рачката, 1/4 NPT Женски
Свеж

Кингстон 305A Серија Месинг Брзи Отворање на Проток Контрола Вентил, се Повлече Рачката, 1/4 NPT Женски

DEN 1307.04

Достапно е за нарачката

Тешки конструкција за траен перформанси; Тешки Проток Контрола.Кингстон квалитет на дизајн, инженерство и прецизност производство.Прецизно изработени за непречено функционирање.Не ' рѓосувачки челик или музика жица пролет во зависност од поставите притисок.Тестирани во Републичкиот Одбор на Одобрени Обезбедување на Квалитет Процес.Кингстон Модел 305 A Нормално Затворен, Брзо Отворање на Вентил, често се нарекува Свирче Вентил има тело на тешки фрлија месинг со внатрешните компоненти на машински месинг.Изворите се од нерѓосувачки челик.Стандардот вентил диск и О-прстен се Buna-Н. Тефлон и Viton пломби се достапни на повеќето големини.Максимален работен притисок, 400 psi, на 60°F. Максимална работна температура, 200°F. Овој вентил е во услуга за години на земјоделски и индустриски апликации, и за двете компримиран воздух и течни.Овој вентил не е препорачливо за пареа услуга.Апликации кои бараат рачно работење на притисоци над 150 psi, ве молиме погледнете во Кингстон Модел 305 B Избалансиран Проток Контрола Вентили.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.