Siglent Технологии SPD3303X-E Тројно Излез Напојување
Свеж

Siglent Технологии SPD3303X-E Тројно Излез Напојување

DEN 9336.00

Достапно е за нарачката

3 Независна Контрола И Изолирани Излези. 32 V/3. 2А X 2, 2. 5 V/3. 3 V/5 V/3. 2А X 1, Вкупна Моќност : 220 W.Излез Начини : Независни, Серија, Паралелно.Времето Излезна Функција.Trending Графикони. 3 независно контролирана и изолирани излези : Две 32 V/3.2 Еден, еден од 2,5 V / 3.3 V / 5 V / 3.2 A × 1, вкупно 220 В Времето функција обезбедува програмиран излез чекори. 3 вида на излез начини : независни, серија (60 V max), а паралелно (6.4 макс).Слободен софтвер за КОМПЈУТЕР : Easypower.Исто така, поддржува далечински програмирање и вклучува Lab View возачот.Интелигентни контролирана температура од фан ефикасно го намалува фан на бучава.Јасно графички интерфејс, со бранови екран функција.Пет внатрешни групи на системски параметар save/recall, поддржува податоци простор за складирање на експанзија. 5 цифра Напон/4 цифрен Моменталниот Приказ, Минимална Резолуција : 1 m V/1 m A (SPD3303 X).На Siglent SPD3303 X-E Напојување содржи три независни снабдувањето со електрична енергија во една единица.Како вистински линеарна снабдување, производството на бучава и регулатива се одлични.Со својата интелигентни температура-контролиран вентилатор, бучава се намалува.Напон резолуција е 10m V / 10m A.На SPD3303 X-E Напојување доаѓа со Лесно Моќ PC софтвер, поддржува SCPI команди и како и сите Siglent инструменти, има на располагање Lab VIEW возачот. 3 независно контролирана и изолирани излези : Две 32 V/3.2 Еден, еден од 2,5 V / 3.3 V / 5 V / 3.2 A × 1, вкупно 220 WTiming функција обезбедува програмиран излез steps3 видови на излез начини : независни, серија (60 V max), а паралелно (6.4 макс)Бесплатно PC софтверот : Easypower.Исто така, поддржува далечински програмирање и вклучува Lab View driver Intelligent контролирана температура од фан ефикасно го намалува фан noise Clear графички интерфејс, со бранови екранот function Five внатрешни групи на системски параметар save/recall, поддржува податоци простор за складирање expansion5 цифра Напон/4 цифрен Моменталниот Приказ, Минимална Резолуција : 1 m V/1 m A (SPD3303 X).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.