UPG UB1270 12V 7AH Замена, Компатибилен со Меѓудржавни PC1270 & 12V Соларен Панел Полнач
Свеж

UPG UB1270 12V 7AH Замена, Компатибилен со Меѓудржавни PC1270 & 12V Соларен Панел Полнач

DEN 2200.80

Достапно е за нарачката

Напон 12 Должина 5.9 во.Тежина 4.8 lbs.Ширина 2.6 во.Засилувач-Час 7ah Висина 3.9 во.Терминалот е F1 (.187" Лопата) Заменува 12 V 7ah/7.2 ах/7.5 ах/8ah/9ah.Батеријата Опис Оваа лесни батеријата е функционален и безбеден.Тоа е вентил регулирани која го прави невозможно да се истури, а со своите цврсто запечатени изградба, тоа може да се управува од секој агол!Со своите тешко пластични случај, тоа може да се земе тешка количини на високо влијание и не било каква штета.Таа дури има низок притисок безбедност ослободување вентил.Оваа батеријата ќе трае долго време и физички и хемиски.Опис држачи за Користење на соларната енергија за полнење на вашиот 12 volt батерии еден солиден, водоотпорен отворен соларен полнач.Совршен за патека камери, елени задолжени за хранење телиња и сите други 12 V батерија, треба да се чуваат наплаќа.Не се мртви батеријата само затоа што таму не е издувен вентил близина, користете слободен моќта на сонцето!За користење со 12 V влажни оловни батерии и запечатени оловни батерии.Ова е trickle задолжен само полначот со над-полнење коло заштита.Водоотпорен, ' рѓа доказ, корозивни доказ, одржување слободни со лесна инсталација.Моќност : 1260m W Напон : 12 Volts (Врв 13.5 Volts) Lx W : 7"x6.5".Општи Карактеристики Запечатени и одржување слободни операција.Не-Spillable изградба дизајн.Сигурносен вентил инсталација за експлозија превенција.Исклучителни случајно длабоко празнење обновување перформанси.Ниска само-отпуштање карактеристики Истури доказ дизајн за повеќе инсталирате позиции.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

6 Парче Шампањ Сет
Свеж
6 Парче Шампањ Сет
Достапно е за нарачката
DEN 297.60
Оценка на купувачите: