DLG ДИ-215A 12V & 24V Автомобилскиот Тестер на Батеријата
Свеж

DLG ДИ-215A 12V & 24V Автомобилскиот Тестер на Батеријата

DEN 2388.00

Достапно е за нарачката

12 V & 24 V автомобилство автомобили батеријата тестер.ЦЦА 100-1700. стартување на системот тест.полнење систем тест.максимална работа оптоварување тест.Ова е професионален тестер исклучително наменета за 12 V и 24 V олово-киселина за складирање батеријата во рамките на процесот на возилото стартување, полнење и електрични вчитување.Со одличен дизајн, лесен операција, прецизни читање, заврши функции, овој тестер обезбедува читања од страна на голем LCD и сугестии од страна на звучни и светлосни кога тестирањето.Прецизни коло и силна дигитална обработка на единица направи комплетна колекција на серија на комплицирано податоци и сл од секој тест податоци, кои availably од 4-жица Kelvin тест на конекција.Покрај тоа што ја зајакнува текст заштита внатре , со цел да се спречат ваквите ситуации како поларна пресврт конекција , над-висок напон текст, слаб контакт на тест стеги и така натаму.Тоа го прави сигурни дека побезбедно и поудобно кога тестирањето.Овој тестер е најдобрата алатка за батеријата на продажбата на возила поправка и состојба проверка на сите видови на олово-киселина батерии кои се користат во опрема за систем поврзани со олово-киселина батеријата.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.