4 Групи на Ново Бебе Помине Грижа Постави Безбеден и Прекрасна Торба Бебе Помине Clippers Ножици Нокти Датотека Нокти Алатки Бебе Стандарден Пакет Цртан филм Животно П?
Свеж

4 Групи на Ново Бебе Помине Грижа Постави Безбеден и Прекрасна Торба Бебе Помине Clippers Ножици Нокти Датотека

DEN 1893.60

Достапно е за нарачката

✔Квалитетни материјали : На врвот е тркалезна и рабови се криви.Парична казна ножот за безболно помине сечење.✔ Совршен бебе подарок : грижа за новороденчињата кутија е идеален подарок за очекуваат мајка или за прв пат родители.Поради тоа што е родово неутрален, тоа е погоден за момчиња и девојчиња.Име : Бебе Помине Грижа Set Suitable возраст : 0-8 години old Includes : ноктите clippers, ноктите clippers, чистење, пинцети, ноктите files Material : нерѓосувачки челик, abs, стан карактеристики : лесен за носење, чување[Единствен Универзален Дизајн] Бебе помине опфаќа се погодни за бебиња, ноктите clippers со свиткани рабови за побезбедно кроење, безбедност ножици со заоблени совети за дополнителна безбедност и бебето нокти поставува со ергономски удобно форми Рачка за десната рака и левата рака на родителите, секоја алатка исто така, се однесува и на ноктите и ноктите[целосен сет на безопасни материјали] 4 групи на бебето помине поставува вклучувајќи нокти датотеки, ноктите clippers, ноктите clippers, пинцети, и костуми се направени од издржлив висок квалитет, од нерѓосувачки челик и се BPA-free пластика.[Највисока безбедност] : бебето е многу мека и мазна ноктот и cuticle.Се грижи за вашето бебе безбедноста и да се направи вашите нокти неспокојот.Ова е подарок дарител.Несомнено е дека тоа е најдобриот помине clipper на пазарот.Кога вашето бебе е нокти, вие дефинитивно ќе се памети.Да се избегне било каква непријатност на бебето. ✔ Безбеден и ефикасен : со Оглед на безбедноста дизајн на бебето, бебето нокти датотека е совршено во комбинација со бебето ноктите, безбедно и брзо средување на ноктите и ноктите.Оваа помине clipper гарантира дека вие можете безбедно тивко и уреденост на прстите и ноктите, без да предизвика било каква штета.Тоа е високо препорачливо за целото семејство да се користи.Најлесен начин да се задржи вашето новороденче нокти краток, мазна и кастри.На ергономски се справи спречува лизгање.Не постојат discomforts во бебе нега комплет програма.Сите алатки се дизајнирани за мали и безбедно функционирање.Бебињата squirm многу, изработка на нивните мали ноктите предизвик за нивното здравје.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.