Круна 6075 Сува Филм Лубрикант и потреба од брзо Ослободување - 10.5 оз,
Свеж

Круна 6075 Сува Филм Лубрикант и потреба од брзо Ослободување - 10.5 оз,

DEN 412.08

Достапно е за нарачката

Издржливи до 500°f (260°c) за подолг период.Не треба да се мешаат со пост-завршувањето операции.Го намалува расчистување на трудот време.Единствена, сува подмачкување квалитети; не ќе собира прашина.Не-боење производ кој форми лизгавиот слој од проѕирен честички на гума, дрво, метали, најлон, epoxies, полипропилен, acrylics, и фенолни смоли.Сува филм лубрикант е дисперзија на бело, waxy честички на PTFE.Придобивки : овој филм има единствен сува подмачкување квалитети.Одличен за температури до 500° F за подолг период.Овој производ се намалува расчистување на трудот време и нема да се меша со пост-завршувањето операции.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

6 Парче Шампањ Сет
Свеж
6 Парче Шампањ Сет
Достапно е за нарачката
DEN 297.60
Оценка на купувачите: