Генерички Притисни за Брзо Допир за да се Поврзете Фитинг 3/8 OD Цевка x 1/2 Машки NPT Тема Пневматски Директно Зглобовите/Спојка (Пакување од 5)
Свеж

Генерички Притисни за Брзо Допир за да се Поврзете Фитинг 3/8 OD Цевка x 1/2 Машки NPT Тема Пневматски Директно

DEN 359.76

Достапно е за нарачката

Пред употреба, треба да се направи јасна следниве points Warning1. Освен воздух и вода (само посебен вид и прилагодено-дизајн), никогаш не обидувајте се да го користите цевка заеднички други течности.2. Цевката заеднички апликација е забрането каде искра и оган може да се случи.3. Цевката заеднички апликација е забрането ако температурата на водата е над 60℃ (140℉) бидејќи смола може да се распаднат и оштетен во вода под висока температура.4. Цевката заеднички не е наменет за примена таму каде што е статички набој.5. Никогаш не се применуваат цевка заеднички со дополнителни надворешното оптоварување (свиткување, пресврт или влечење), инаку штетата или истекување ќе се случи.Caution1. Ако користите друг добавувач цевки, на различни цевки толеранција може случај на истекување или неточни конекција и демонтажа.Тоа мора да се провери ако цевки OD се мери со Метрички Големина или Инчен Големина. 2. Секогаш проверете крајот на цевки за десен агол сечење и проверка на надворешната површина на цевки за каква било штета или нула.Ве молиме погледнете го следново настава во поврзување на цевки.Кога ќе ја вметнете воздух цевки во заеднички, ќе имате два-чекор чувство.Еден дел е заклучување ноктот додека Дел Два се запечатување прстен.Мора да вметнете ја цевката во Делот Две.Ракавот е цевки кои се користат во врска и да го извадите.Ракавот е дизајниран како еден овална форма, која е погодно во монтажа и демонтажа.По приклучок на цевка за заеднички и цевки, секогаш се трудам да се повлече цевки и да се обезбеди нејзината цврста врска.3. Предупредува за време на демонтажа на цевки пред да го извадите цевки, секогаш проверете цевки внатрешен притисок за нула.За исклучувањето на цевки, секогаш притиснете ракав во голема мера и потоа се повлече од цевки.Ако ракавот е нето притиснати со доволно сила, тоа е тешко да се повлече цевки и надворешна површина нула може да биде резултираше со заклучување ноктот, која е причина за воздух истекување.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

6 Парче Шампањ Сет
Свеж
6 Парче Шампањ Сет
Достапно е за нарачката
DEN 297.60
Оценка на купувачите: