Xsilence H11/H9/H8 Led Светлата Светилки(Ниска Зрак/Светла за Магла,Надградба на видливост 300%,6000K Xenon Бела Светла)Конверзија Комплет, Led Светла,Пакување Од 2
Свеж

Xsilence H11/H9/H8 Led Светлата Светилки(Ниска Зрак/Светла за Магла,Надградба на видливост 300%,6000K Xenon

DEN 719.76

Достапно е за нарачката

СОВРШЕНА СВЕТЛИНА ШЕМА : Xsilence H11 led светилки се 300% посветла од халоген светилки, обезбедувајќи поширок & подалеку осветлување со униформа светлина дистрибуција.ПОДОБРА ВИДЛИВОСТ : На 6000 K бел ден е подобро за ноќно гледање, обезбедување на доволни & униформност долу-на патот на светлината, која ви дава удобност и безбедноста на возење во текот на ноќта. 15-МИНУТИ ИНСТАЛАЦИЈА : На сите-во-едно led светилки е компатибилен со повеќето фабрика предните светла.Само отстраните вашите акции светилки, а потоа вметнете ги Xsilence Led сијалица, plug & play. 1 : 1 СИЈАЛИЦА ГОЛЕМИНА : Идентична големина на акции светилки, вклопува над 99% возила.ФАНТАСТИЧНИ СИГУРНОСТА НА СИСТЕМ за ЛАДЕЊЕ : Бакар коло, Алуминиумски домување со турбо вентилатор.Ако не сте сигурни која сијалица големина дека вашето возило е потребно, ве молиме да го проверите вашиот прирачник за сопственик или контактирајте со нас во секое време.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.