Bellino италијански Тост, 40-Count 10.5-Унца Пакети (Пакување од 4)
Свеж

Bellino италијански Тост, 40-Count 10.5-Унца Пакети (Пакување од 4)

DEN 1209.60

Достапно е за нарачката

10.5-унца пакет.Направени со пченично брашно.Може да содржат траги од млеко и hazelnuts.Спакувани во resealable "останете свежи" цевки.Производ на Италија. 12 оз Целото Млеко Ricotta Сирење, исцедена. 1/2 чаша Шеќер во Прав, sifted. 1/4 лажиче Ванила Екстракт. 2 мл Bittersweet Мини Чоколадо Чипови.Стиснете на Цимет. 1 tbsp Diced Candied Овошје, по желба. 1 pkg Bellino Традиционалниот Мини Cannoli Школки (12 pk).Вкус Име : италијански Тост | Големина : 4 Во голем сад, внимателно измешајте ricotta сирење и сладкар е шеќер.Додадете ванила, чоколадо чипови, цимет и candied овошје, ако сакате.Се меша темелно и фрижидер 1 час.За лесно пополнување, место cannoli крем во цевки торба или zip заклучување торба со агол отсечени.Исполнува околу 12 Bellino Мини Cannoli Школки.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.