Pinemeadow Excel EGI Хибриди (Мажи, Десната Рака, Графит, Редовни Флекс)
Свеж

Pinemeadow Excel EGI Хибриди (Мажи, Десната Рака, Графит, Редовни Флекс)

DEN 1267.20

Достапно е за нарачката

КЛУБ/ЛОФТ : 3 Хибрид/19°, 4 Хибрид/22°, 5 Хибрид/25°, 6 Хибрид/28°, 7 Хибрид/32°, 8 Хибрид/36°, 9 Хибрид/40° & PW Хибрид/45°.ХИБРИД ДВИЖЕЊЕ : се Повеќе и повеќе играчи се тргување во нивната традиционална песна и нивна замена со хибриди.На EGI хибриди ви овозможи да го направите ова за секој железо во вашата торба.Се приклучат на движење и очекуваме подобрување во вашата игра.ПОГОЛЕМ СЛАТКА МЕСТО : Сите хибриди функција убав рамнотежа на тежината во текот на целиот клуб главата со што се зголемува и widens слатка место.Обликот на клубот главата ви овозможува да ги користите овие клубови од различни лаги, добри или лоши.ГРАФИТ во ОКНОТО : Хибриди се опремени со Pinemeadow Графит вратило.Хибридни вратило спарени со нерѓосувачки челик clubhead ви дава најдобра комбинација ви треба во еден хибрид.HEADCOVER : Сите хибриди доаѓаат со headcover да се заштити вашиот клуб, а тоа е да бидат транспортирани во вашиот голф торба.На EGI хибриди достапни се во 8 различни lofts, овозможувајќи ви да го замени песна со овие полесно да се погоди хибриди.Секој хибрид има убаво рамнотежа на тежината во текот на целиот клуб главата со што се зголемува и widens слатка место.Обликот на клубот главата ви овозможува да ги користите овие клубови од различни лаги, добри или лоши.Се повеќе и повеќе играчи се игра хибриди.Оттаму тие се повеќе се простува, додадете растојание, и ќе се подобри својата игра веднаш.Ние го споменува ова, пред, но замислете ако може да се земе fairway дрво, го скрати вратило и да го промени обликот некогаш толку малку.Ова е едноставен анатомија на хибрид.Ако не сте се обиделе висок lofted хибрид да им помогне на вашиот игра, тоа е дефинитивно нешто вреди да се размислува.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.