Франк Милер Претходница Боја Соништа Женска Швајцарската Кварц Watch - Tonneau Сребро се Соочи со Светлосен Раце и Sapphire Кристално Сина Кожа/Гумена Рака Дами Види V 32 КОМЕТ
Свеж

Франк Милер Претходница Боја Соништа Женска Швајцарската Кварц Watch - Tonneau Сребро се Соочи со Светлосен

DEN 4767.84

Достапно е за нарачката

Сина гумена рака со кожа врвот, Pin тока, се Вклопува до 7 3/4 инчи зглоб.Во тоа време имало многу круг часовници и можеби неколку правоаголна оние, но немаше ништо како Франк Милер е Curvex.Рака е умно интегрирани во внатрешноста на случајот со цел да се одржи и продолжи криви аспект на часовници, резултатот да биде неверојатна и спортски часовници со уникатен дизајн.Од неговото создавање, на Cintrée Curvex случај е многу уникатна.Швајцарскиот кварц движење, Push/pull круна со Френк Милер логото, отпорен на Вода до 3 БАНКОМАТ/30 метри/99 нозе.Навистина, Високата Horlogerie беше обврзана со традиција и, следствено, не се многу отворени за иновации, особено во поглед на дизајнот.Тоа беше храбар потег за да се воведе, во 1992 година, нешто што претходно не постои на пазарот; а tonneau криви тело во 3 димензии кои вклучуваат големи технички тешкотии во производството.На тој начин, Франк Милер часовници станаа лесно препознатливи заради нивните tonneau облик кој е општо призната како бренд најзначајните силуета.Благодарение на неговата силна во куќата способности во голем број области на Високата Horlogerie, оваа млада компанија брзо стана еден од најдобрите Швајцарски horlogerie брендови.Производството е основана во Женева од страна на Франк Милер и Vartan Sirmakes со цел на создавање на ексклузивни часовници се карактеризира со сложени движења и оригинални дизајни.Уникатен Design Since 1980-тите, Франк Милер стана синоним со убава доработка и уникатни дизајни.За бренд, тоа брзо стана голем успех, и се начин за да го изразат својот уникатен идентитет, наметне својата ДНК, како и да покажат своето know-how) во случај на производство.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.