Pfister LG01-81BC LG0181BC 3 Када & Туш Тапа со Метални Рачката на менувачот, Полиран Хром
Свеж

Pfister LG01-81BC LG0181BC 3 Када & Туш Тапа со Метални Рачката на менувачот, Полиран Хром

DEN 1567.20

Достапно е за нарачката

Вентил тело се продава одделно.Вклучува туш рака и прирабница. 5-дупка за инсталација.Декоративни туш рака се зголемува висината и да го достигне.Номинална да ги исполнуваат или надминуваат CALGreen критериуми, која помага да се зачува вода во просечен дом од страна на најмалку 20 проценти.Во согласност со Калифорнија Енергија Комисија (ЦИК), вода ефикасност стандарди.Потрошувачка на вода : 1.8 gallons_per_minute.Со повеќе од 100 години искуство создавање на високо квалитетни чешми и додатоци кои го испорачуваат исклучителни вредности, стил и иновации, Pfister е доверлив име и лидер во водовод индустрија.Тоа е искуство кое е важно.Твое и наше.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.