ACDelco Професионални 18FR1891 Пред Возачот Страна Диск Кочница Caliper Собрание (Триење Подготвени Не-Обложена), Remanufactured
Свеж

ACDelco Професионални 18FR1891 Пред Возачот Страна Диск Кочница Caliper Собрание (Триење Подготвени Не-Обложена),

DEN 2714.88

Достапно е за нарачката

Сила на делови купи 1 април 2018, а подоцна оригиналните мало набавувачот.Овие триење подготвени диск кочница дебеломер ќе обезбеди исти перформанси, издржливост, и услуга за живот што се очекува од ACDelco.Контактирајте со продавачот за ограничена гаранција дел детали, квалификации, и можно труд покриеност.Сопирачките се една област во која возило сопственици едноставно не може да се постигне компромис.Овие натоварени дебеломер содржат Етилен Пропилен (EPDM) гумени компоненти за да се обезбеди чувствувате отпорност на топлина, отпорни на корозија, и истекување.Развиена без прикачен накладките за прилагодување.Оштетени и застарени делови се заменети и крајот на линија тестирани за да се обезбеди тие да се изврши ACDelco спецификации.За вашиот ГМ и не-генетски модифицирани возила, доверба ACDelco rotors, влошки, тапани, и други кочница компоненти да помогнат на вас и вашите сакани, безбедни.Притисок тестирани за да се обезбеди безбеден и сигурен за сопирање.ACDelco Професионални Remanufactured Триење Подготвени Диск Кочница Дебеломер користете ги двете алуминиум и железо одлеаноци, што ги прави висок квалитет замена идеален за многу возила на патот денес.ACDelco Професионални Remanufactured Триење Подготвени Диск Кочница Дебеломер се развие без прикачен накладките, дозволувајќи им на прилагодување за примена на рака.Bleeder завртки, бакар запечатување подлошки, хардвер, и монтажа голема заграда се сите вклучени за лесна инсталација.Со ACDelco Сопирачки, тие може да се добие мир на умот, кој доаѓа со делови кои се стручно се конструирани, произведени на строги tolerances, темелно тестиран и поддржана од страна на ACDelco име.Леано железо и алуминиум спецификации; нема дополнителен стрес за сопирачки зголемување на монтажа.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.