Eldon Џејмс BH4S-4-1.5 NK Природни Kynar Бодликава Bulkhead Адаптер за Монтирање, 1/4 x 3/32 Цревото Barb, 1/4-18 NPSM Нишка (Пакување од 10)
Свеж

Eldon Џејмс BH4S-4-1.5 NK Природни Kynar Бодликава Bulkhead Адаптер за Монтирање, 1/4 x 3/32 Цревото Barb, 1/4-18

DEN 701.76

Достапно е за нарачката

Ro HS Согласност.USP Класа VI.Не-Животинско Добиени Материјали.Температурата Опсег на -80 °F до 226 °F. Притисок 260 psi на 70 °F. NK материјал може да се autoclaved да 285 °F (140 °C) и ги исполнува USP Класа VI барања.Генерално, хемиски отпорни на : повеќето киселини, соли, слаби бази, halogenated растворувачи, алкохоли, нуклеарна и УВ зрачење, oxidants, озон и deionized вода.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.