Maxam Кујна Utensil Игра Обработка на Собата, 12 x 18-5/8 х 2-3/8, Црна
Свеж

Maxam Кујна Utensil Игра Обработка на Собата, 12 x 18-5/8 х 2-3/8, Црна

DEN 1078.56

Достапно е за нарачката

ЗАВРШИ ОБЛАСТА ОБЛЕКУВАЊЕ КОМПЛЕТ : На Maxam Игра Обработка Сет е преполн со сите ножеви и tools ќе треба да поле фустан било која игра ќе торба.Бидете подготвени пред лов и бидете сигурни дека овие алатки се со вас да се обезбеди одличен патување.СЕТ ВКЛУЧУВА 10 инчен shears, ножовка со 4 нерѓосувачки челик видов ножеви, острат челик, 13 1/2 инчи секира, 11 1/2 инчи месар нож, 9 1/2 инчи дерењето нож со стомакот кука, 8 1/4 инчи caping нож, и 7 инчен paring нож.УДОБЕН СЛУЧАЈ : Секое парче во собата се вклопува snuggly во нивните оддели во рамките на лесен и едноставен за транспорт удар моделирани случај.Што го прави лесно да се најде алатка што ви треба, кога ви треба.Случајот мерки 12 инчен x 18 5/8 инчи x 2 3/8 инчи.SAFE ЗАФАТ се СПРАВУВА : На трајни тројно занитвам Leymar се справува понуди супериорен, удобно, безбедно зафат.Важен фактор кога gutting вашата игра.На Maxam 13 парче Игра Обработка Сет со целосна танг нерѓосувачки челични ножеви и трокреветни занитвам Leymar рачки е одличен комплет за ловци и outdoorsmen.Откако ќе го bagged дека срна, елен или лос, вие ќе бидете подготвени да поле облечи вашиот убие со овој комплетен сет на алатки специјално дизајнирани да го стори работата.Комплет Вклучува 10 инчен shears, ножовка со 4 нерѓосувачки челик видов ножеви, острат челик, 13 1/2 инчи секира, 11 1/2 инчи месар нож, 9 1/2 инчи дерењето нож со стомакот кука, 8 1/4 инчи caping нож, и 7 инчен paring нож.Сите овие квалитет алатки се спакувани во удобен и лесен за транспорт удар моделирани случај мерење на 12 инчен x 18 5/8 инчи x 2 3/8 инчи.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.