Озборн - 00032132SP 32132SP Абразивни Првенство Четка, Силициум Карбид, 7000 Макс. ВРТЕЖИ во минута, 6
Свеж

Озборн - 00032132SP 32132SP Абразивни Првенство Четка, Силициум Карбид, 7000 Макс. ВРТЕЖИ во минута, 6

DEN 2074.56

Достапно е за нарачката

Абразивни Првенство Четка : Употреба на моторот блокови, цилиндар глави, издувните водот, пренос живеалишта, водни пумпи и доза водот, најголемиот дел глави, крило spars.Deburring Алатка : За користење на моторот живеалишта и компоненти хидраулични вентили тела, машина компоненти, домување, брзини и одливки. 80 Ронки Четка : Влакната се импрегнирани со 80 силициум карбид ронки.Арбор Дупка со Дијаметар : 6" Дијаметар, 5/8-11 NC Арбор Дупка, и 0. 045 x 0. 090" Пополни Со Дијаметар.Трим Должина и Ротациона Брзина : 2" Трим Должина, 7000 Макс. ВРТЕЖИ во минута.Абразивни Првенство Четка. 6" Дијаметар, 5/8-11 NC Арбор Дупка, 0. 045 x 0. 090" Пополни со Дијаметар, 80 Ронки Силициум Карбид, 2" Трим Должина, 7000 Макс. ВРТЕЖИ во минута.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.