Morakniv Craftline Стабилна Трговија Нож со Јаглероден Челик Сечилото и Combi Обвивка, 3.6-Инчен
Свеж

Morakniv Craftline Стабилна Трговија Нож со Јаглероден Челик Сечилото и Combi Обвивка, 3.6-Инчен

DEN 432.00

Достапно е за нарачката

Фиксна сечилото комунални нож со екстра-мислам јаглероден челик сечилото за дополнителна сила и издржливост.Сечилото Дебелина : 0.125 во (0.32 см), Должина на Ножот : 3.6 во (9.1 cm), Вкупната Должина : 8.25 во (20.9 cm), Нето Тежина : 4.9 оз (140 g).Ергономски рачка на TPE гума обезбедува оптимална контрола.Тешко пластични Combi-Обвивка, овозможува поврзување на втор нож и обвивка.Ограничен живот производителот.Грижа инструкции : Рака Мие.На Morakniv Craftline Стабилна Трговија Нож карактеристики екстра-дебели, 3.6 x 0.125-инчен јаглероден челик фиксна ножот.Висок јаглероден челик постигнува висока цврстина, sharpens лесно и е исклучително тешко.Висок јаглерод челици се приоритетни во апликациите што побарувачката издржливост и чести regrinding.Материјалот е потешко отколку од не ' рѓосувачки челик, овозможувајќи да се одржи поостри и потрајни акутна раб.На Morakniv Стабилна има влијание-отпорни, ергономски TPE гума се справи со серпентина-формирана заокружување, кој обезбедува дополнителна контрола и контрола.Прст guard обезбедува дополнителна безбедност.Вклучени со нож е тешко пластични Combi-Обвивка, која обезбедува брз-поврзете опција за прикачување на втор нож и обвивка.Morakniv е производство на највисок квалитет на ножеви во Mora, Шведска од 1891 година. Ограничен живот производителот.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.