10 Црвени Класификација Folders - 2 Divider - 2 Инчен Tyvek Expansions - Трајни 2 Prongs Дизајниран да се Организира Стандард Медицински Досиеја, Законот Клиентот Датотеки, Канцеларија И
Свеж

10 Црвени Класификација Folders - 2 Divider - 2 Инчен Tyvek Expansions - Трајни 2 Prongs Дизајниран да се Организира

DEN 695.76

Достапно е за нарачката

Постојано ги користат нашите трајни метална prongs со вашиот медицински топ листите и канцеларијата на датотеките без да се грижите за кршење на prongs или доаѓаат одвоен од папката.Совршен за чување на повеќе од 100 датотеки или поголеми крупни датотеки со нашите трајни 6 дел класификација папка со дебели 25pt Црвено pressboard, 17pt kraft хартија dividers, и силна 2" Tyvek проширување.Брзо и лесно организирање на вашите стандард писмо, големина клиентот датотеки, медицински пациентот датотеки, или канцеларија датотеки.Нашите црвени папки се совршени за употреба во боја-кодирани датотечниот систем во вашата училница, адвокатска канцеларија, или канцеларија.Нашите папки се дизајнирани за солиден употреба (office use поради трајни изградба со дебели 25pt pressboard и 17pt Kraft хартија собрани со 2" Tyvek expansions.Нашите метал сврзувачки елементи се durably направени на тој начин овозможувајќи за повторна употреба во тешка канцеларија средини.Лесно продавница 100 листови хартија во нашата класификација папки благодарение на нашиот дебел 2" Tyvek expansions кои носат дополнителна тежина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.