Nooelec SMA Кабел за Поврзување Комплет - Сет од 8 Адаптер ЗА Кабли за NESDR Smart (РТЛ-SDR), HackRF Еден и Други SMA Софтвер Дефинирани Радија. SMA, BNC, Тип-F, Тип-N, PL-259, ДРУГАР, MCX
Свеж

Nooelec SMA Кабел за Поврзување Комплет - Сет од 8 Адаптер ЗА Кабли за NESDR Smart (РТЛ-SDR), HackRF Еден и

DEN 598.80

Достапно е за нарачката

Овој пакет на 8 SMA кабли е дизајниран и составуваат специјално за софтвер дефинирани радија со женски SMA текст, како и нашите NESDR SMArt серија и Hack RF, но може да се користи со било RF уред кој има женски SMA конектор.Секој кабел има машки SMA конектор на едниот крај, со следниве женски конектор типови на другиот крај : N-конектор, F-конектор, ПА-239, BNC, MCX, ДРУГАР, и RP-SMA.Машки SMA да SMA машки кабелот е исто така вклучени.Направени со квалитет, ниска-загуба RG-58, што значи ДАЛЕКУ помалку слабеењето од кабли направени од тенок RG-316 или RG-174. Не се решат за помалкуособено ако имате значителни инвестиции во антени!.Совршен за употреба како поле за полнење и за преносни апликации!Тоа исто така го прави убав почеток на секој тест клупа или во било која радио колиба.Висок-квалитет, ниска-загуба конектори со heatshrink се применува на секој кабел крајот како вирус олеснување.Целосна 2-годишна гаранција!.На Nooelec SMA кабел за поврзување комплет е одличен придружник за било софтвер дефинирани радио со женски SMA текст, како и нашите NESDR SMArt серија или Hack RF.Совршен за употреба како поле за полнење и за преносни апликации!Тоа исто така го прави убав почеток на секој тест клупа или во било која радио колиба.Направени со квалитет, ниска-загуба RG-58, што значи ДАЛЕКУ помалку слабеењето од кабли направени од тенок RG-316 или RG-174. Heatshrink се применува на секој кабел крајот како вирус олеснување.Како и обично, целосна 2-годишната гаранција е вклучена преку Nooelec.Вклучува : .

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.