Феникс Вертикална 31 инчен 4-Фиока Правни Огноотпорни Датотека Кабинет со Заклучување, Вода Печат, Кит
Свеж

Феникс Вертикална 31 инчен 4-Фиока Правни Огноотпорни Датотека Кабинет со Заклучување, Вода Печат, Кит

DEN 1521.60

Достапно е за нарачката

Способен за поднесување правни и писмо, големина на документи, или виси или стандардните папки.Фиоките имаат висок страни дозволувајќи им виси папки за да седат директно на нив, без потреба за дополнителни додатоци.Следбеник блокови кои се вклучени во секоја фиока да се задржи на датотеки од паѓа над кога фиока не е целосна.Огноотпорни Оценет 350 1-час за документи и хартија, тестирани за оган во 1700 степени Целзиусови и експлозија тестирани во 2000 степени Целзиусови.Влијание Оценет.Влијанието тест вклучува намалувањето на кабинетот 30 метри на бетон урнатини, а потоа загревањето во оган.Отпорен на вода : Водата може да се направи како многу штета како оган, а тоа е зошто тоа е важно да се имаат на оваа заштита.На Феникс Лавиринтот запечатување систем и специјални дихтунзи спречи вода штета предизвикана од оган црево спреј или sprinklers.Фиоките имаат солиден три-начин суспензија систем за да се обезбеди стабилност и да се обезбеди непречено и лесно движење, дури и кога целосно вчитани.Секоја фиока е посебна изолирани сад со внатрешно челик јакна одржување на изолација заклучен и надвор од очите.Ова го чува огнот од скокање на друг фиока ако една фиока е случајно го остави отворен.Исто така, тоа го спречува пристап до заклучена фиока ако една фиока е постојано отворена.Издржливи рерна-печени текстура глеѓ боја завршница ќе не остават отпечатоци од прсти.Купувањето вклучува 3-годишна Делови и Работна сила за Гаранција на целиот кабинет и да се заклучи.Цел живот По-a-Оган Замена Гаранција : Ако вашата датотека е во пожар што ќе бидат заменети без наплата.Големина : 31" Legal | Боја : Китови.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.