Boscoqo F Тип Машки да BNC Женски RF Coax Коаксијален Конектор Адаптер Ниска Сигнал Загуба Прикачите Удобно за Антената Емитува на Радио, WiFi Телеком Коаксијален Кабел, LMR Бе?
Свеж

Boscoqo F Тип Машки да BNC Женски RF Coax Коаксијален Конектор Адаптер Ниска Сигнал Загуба Прикачите Удобно

DEN 144.00

Достапно е за нарачката

Прикачите удобно : конектори придава на антена многу удобно, и се разбира на F-тип конектор е сит со кабел се поврзува со.Победи сечење coax секој ден, кога можете да завртка тоа право, без лабава coax плетенки и слично. 50 ohm BNC тип Женски 50 ohm F тип Машки адаптер.F тип Машки крајот е Внатре теми и pin.Ниска сигнал на косата.За многу проекти која вклучува F Тип и BNC конектор, Широко се користат за Антени, Емитува, Радија, Wi-Fi, Телеком, Коаксијален кабел, LMR, Безжични LAN Уреди, системи за видео надзор, Микробранова печка Апликации и Дигитален Комуникациски Систем.Дувачкиот Изградба и никел позлата.Knurling помага да се обезбеди нив цврсто.Нема тема проблеми.За многу проекти која вклучува F Тип и BNC конектор, Широко се користат за Антени, Емитува, Радија, Wi-Fi, Телеком, Коаксијален кабел, LMR, За Безжични LAN Уреди, системи за видео надзор, Микробранова печка Апликации и Дигитален Комуникациски Систем.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.