NTE Електроника NTE392 NPN Силикон Комплементарни Транзистори, за Општа Намена, ДА-3PN Тип Пакет, 100V, 25 Amp
Свеж

NTE Електроника NTE392 NPN Силикон Комплементарни Транзистори, за Општа Намена, ДА-3PN Тип Пакет, 100V, 25 Amp

DEN 141.36

Достапно е за нарачката

25 A Колекторска Струја.Ниска Истекување на струјата : ICEO = 1m A @ VCE = 60 V.Одлична DC Стекнат : h FE = 40 Тип @ 15 A.Висок Тековната Добивка Проток на Производот : hfe = 3 Мин @ IC = 1 A, f = 1 MHz.На NTE392 (NPN) силикон комплементарни transistors во ДА-3 PN тип конструиран за општа намена моќност засилувач и префрлување апликации.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.