Dometic SeaStar Плус Хидраулични Волан Комплет, HK4500A-3, Една
Свеж

Dometic SeaStar Плус Хидраулични Волан Комплет, HK4500A-3, Една

DEN 1850.40

Достапно е за нарачката

Кормилото, цилиндар, нафта и додатен комплет.Наменет за Употреба со Sea Star црева дел број ho51xx (замени хх со нозете потребни во 2' зголемувања).Вклучува Baystar плус кормилото која е за 20% поефикасни од стандардните baystar кормилото, поефикасно изнесува помалку истражувачки напор на воланот.Користење со Sea Star црево (купи одделно).Бара од 21 инчи (534mm) поздравниот и ширина.Baystar Хидрауличен управувач е доведена до вас од страна на производителите на Sea Star, повеќето доверлив име во задоволство брод волан.Заливот star ви овозможува да ги инсталирате сите на безбедност, сигурност и удобност на Хидрауличен управувач на вашиот бродови оценет до max. 150 HP како рангирани од страна на производител на мотори.Комбинирајте го ова со супериорен дизајн решенија тим, крути ISO контрола на квалитет и да бидат ставени во тим со најдобрите материјали и прецизност производство продолжува ТРАДИЦИЈАТА донесување на безбедноста и удобноста на морепловството.Со механичко управување сте жртва на степенот на удобност.Традиционалните хидраулични системи може да биде повеќе отколку што е потребно на долниот коњски сили outboard мотори.Изградена во традицијата на Sea Star, Bay Star носи иста ефикасност и трајност што би се очекувало од Sea Star Решенија Хидрауличен управувач за да помали outboards до 150 КС.Компактна форма и прифатлива цена го прават тоа идеална надградба за механички раководи чамци до 150 вкупно HP.Bay Star е за еден outboard напојува чамци оценет до 150 КС, вклучувајќи runabouts и inflatables — и outboard мотори со ABYC стандарден мотор навалите цевки до 150 HP (вкупно).За една станица, еден мотор се користи само.Bay Star не е наменет за висока брзина, високи перформанси вид чамци, како што Бас Чамци.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.