Лажичка со Шпатула, 5.9 - Тефлон Обложени Нерѓосувачки Челик Non-Stick, Хемиски Отпорни на - Еден Стан Крајот, Една Лажица Крајот - Eisco Лаборатории
Свеж

Лажичка со Шпатула, 5.9 - Тефлон Обложени Нерѓосувачки Челик Non-Stick, Хемиски Отпорни на - Еден Стан Крајот,

DEN 194.16

Достапно е за нарачката

ТЕФЛОН ОБЛОЖЕНИ НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК | Лабораторија лажица со шпатула крајот направен од високо квалитетни, трајни производи од не ' рѓосувачки челик.Тефлон обложени, не-стап површина е отпорна на груби хемикалии.РАЗНОВРСНА|, има една рамна, шпатула крајот и една лажица/лажичка крајот.Совршен за голем број на лабораторијата се користи.Одлично за општа примена, scooping, пренесување и мешање на прашоци и пасти.ОДЛИЧНО ЗА УЧИЛНИЦАТА, ЛАБОРАТОРИИ И апарати за ДОМАЌИНСТВО | Дизајниран за употреба во професионални лаборатории, но е идеален избор за наука училници и домашна употреба.Корисно за ресторани и кујни, домашни занаети и повеќе.ПРОИЗВЕДЕНИ од СТРАНА EISCO ЛАБОРАТОРИИ | Eisco Лаборатории со гордост го произведува свои производи со користење на state-of-the-art опрема, и по највисоките стандарди за контрола на квалитетот.Секој производ е внимателно дизајниран од страна на тим на лабораторија професионалци и искусни инженери со квалитет и трајност на ум.Висок квалитет, од нерѓосувачки челик лабораторија лажица со шпатула крајот.Тефлон обложени, не-стап површина е високо отпорна на хемикалии.Вкупната должина на лажица/шпатула мерки 5.9".Дизајниран за употреба во професионални лаборатории, но е идеален избор за наука училници и домашна употреба.Корисно за ресторани и кујни.Одличен за општа примена, scooping, пренесување и мешање на прашоци и пасти.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.