Iittala Kartio Гимнастик 40cl Аква Set/2
Свеж

Iittala Kartio Гимнастик 40cl Аква Set/2

DEN 719.76

Достапно е за нарачката

Легендарниот дизајнер Kaj Франк верува во се од суштинско значење.Неговите сега исконски дизајни се мулти-функционални, со повеќето произлезени од три едноставни форми : круг, квадрат и правоаголник.Разноврсна и префинет, Франк верува дека тоа е она што го направив со неговите дела кои ги направи нивно.Водена од својата желба да се побара од суштинско значење, Kartio карактеристики безвременски парчиња кои се исконски симболи на Нордиските дизајн.На Kartio гимнастик е доволно издржливи за секојдневна додека едноставен дизајн се вклопува во секоја маса.Поголем големина овозможува дарежлива служи.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.