Молив Зафат Оригинален Молив Gripper, Универзална Ергономски Пишување Помош за Righties и Lefties, Шарени Молив Grippers, Избрани Бои, 12 Брои - TPG-11112
Свеж

Молив Зафат Оригинален Молив Gripper, Универзална Ергономски Пишување Помош за Righties и Lefties, Шарени Молив

DEN 464.16

Достапно е за нарачката

, значи, своите права можат да бидат широко се ужива.Други цврсти, потешко костец може да предизвика рака болка и обесхрабри пракса.Намалување на рака замор.Шарени Молив Grippers : удобно страна има повеќе контрола и покажува подобрување на ракопис.Поддршка рака здравје.Сите Молив костец се латекс слободни и се погодни за право и лево-handers. Балансирана мостра пакет со 6 различни Молив костец (2 на секој стил).Неговата единствена, патентиран дизајн нежно ги охрабрува прстите и раката да се одморат во соодветна позиција за грчевито држејќи се за - На Tripod Зафат.Овие рака костец чувствуваат природни, бидејќи на неговиот ергономски дизајн и мек, флексибилен, латекс-слободни материјали.Ергономски Рака Grippers : Овие молив помага може да се користи и како тренинг алатка, а потоа и трајно за дополнителна удобност., значи, своите права можат да бидат широко се ужива.Молив Контрола ја подобрува ракопис, помага да се даде поголема контрола, и го намалува рака замор.Единствена форма е наменет да биде "една големина одговара на сите" за да им помогне на рацете на децата & возрасни, & работи за двете righties & lefties.Екстремно флексибилен поврзување на Ноктот работи за задржување на моливи, пенкала, боички, фломастери, прибор и paintbrushes.На Ноктот се користи во училиштата и детска клиники низ целата држава.Пишување станува лесна и природна.Пишување Ноктот.Облик Молив Носител : Неговиот уникатен патентиран дизајн нежно ги охрабрува прстите и раката да се одморат во соодветна позиција за грчевито држејќи се за – На Tripod Зафат.Како преодни зафат, Во краен случај Зафат мостови јазот помеѓу повеќе структурирана костец и костец дека обезбеди повеќе слобода.Премиум Асортиман 12 Пакет PGP-012.Овој зафат вежби контрола над раката и нежно го држи прсти во соодветна позиција за righties и lefties.На Crossover Контрола ја подобрува деца ракопис помагајќи да им даде поголема контрола и да ја намали рака замор и зголемување на комфорот.Подобрување на ракопис.Молив Gripper : Молив Костец беа дизајнирани од страна на лекар & се широко се користи во училници, од дома, и во терапевтски settings.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.