Smead TUFF Виси Датотека Папка со Лесно Слајд Табот, 1/3-Намалување на Лизгачки Табот, Писмо, Големина, Челичен Сива, 18 на Кутијата (64092, Род Боја Може да се Разликуваат)
Свеж

Smead TUFF Виси Датотека Папка со Лесно Слајд Табот, 1/3-Намалување на Лизгачки Табот, Писмо, Големина, Челичен

DEN 421.44

Достапно е за нарачката

Вклучува 18 писмо, големина TUFF виси папки датотека (11-3/4" W x 9-1/4" H ексклузивно на прачки и табови) кои ги задржи вашите thickest, најтешкиот датотеки уредно во место.Седум пати посилен од стандардните виси папки кој потешки материјал за дополнителна издржливост и специјално дизајнирани засилен прачки кои се спротивстави на виткање хартија и нагон за чешање на окото.Секој виси датотека папка располага со 1/3-намалување на repositionable Лесно Слајд табот дека слајдови непречено и обезбедува брзо во било табот позиција, и заменливи бело јазиче влошки.Нашите ексклузивни Лесно Слајд проекции се посебно тешки-должност, преголеми табови кои се прилагоди на било која позиција и може да се repositioned повторно и повторно без да се носи надвор на врвот на папката.Со гордост се направени во САД, овие 11 pt.обоени акции виси папки датотека содржи 10% од рециклираната содржина, 10% post-consumer материјал и се SFI Извори Уверение.Боја : Челик Сива Виси папки се повеќе популарен начин за да се задржи трудови уредни во биро фиоки, file кабинети и датотека кутии.Направени од издржлив тешка тежина акции, Smead е TUFF Виси Папки со Лесно Слајд Проекции се совршен избор за организирање на вашиот thickest, најтешкиот датотеки и проекти.Две големи нови идеи во една виси папка!Екстра јаки изградба и нашата единствена табот дизајн го прават овие датотеки речиси непобедлива.Седум пати посилен од стандардните виси папки, Smead е TUFF Виси Папки со Лесно Слајд Проекции се Златен Стандард за бесење папки.Специјално дизајнирани засилен прачки се 40% посилно да се спротивстави на виткање хартија и нагон за чешање на окото.Тешки-должност преголеми јазичиња лесно слајд и безбедна во позиција можете да изберете.Заменливи бела инсерти се вклучени.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.