Поликарбонат Чоколадо Мувла со NuEmporia за Pralines, Трифли, Слатки, Бонбони, Bonbons. Роуз Форма. Храната на Безбедни, BPA-Free Поликарбонат Пластика.
Свеж

Поликарбонат Чоколадо Мувла со NuEmporia за Pralines, Трифли, Слатки, Бонбони, Bonbons. Роуз Форма. Храната

DEN 751.20

Достапно е за нарачката

ЗА ВКУСНИ ЧОКОЛАДИ : сега Можете да креирате рафинирани гастрономски чоколади со овој уникатен чоколадо мувла послужавник.Розата форма мувла ќе ви даде убава колачи-готвач квалитет чоколади и бонбони дека ќе изгледа зачудувачки и ги импресионира сите ваши гости.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : чоколадо мувла е направен со најдобрите квалитетни поликарбонат пластика која е многу силна за беспрекорна резултати.На мувла лента е многу издржливи, па можете да го користите за години за да дојде и секогаш уживам во одлична чоколади.СОВРШЕНО БЕЗБЕДНА : На поликарбонат мувла е направен со храна одделение пластика која е совршено безбеден за вас и вашето семејство.Тоа е BPA-free, па можете да остатокот увери дека тоа е слободна од опасни хемикалии.ДИЗАЈНИРАН ЗА ВАША ПОГОДНОСТ : Заборавајте за чоколадо калапи дека е невозможно да се користат!Оваа бонбони мувла лента е многу лесен за употреба, па можете да ги преземат чоколади со без проблеми и без уништува нивната форма.ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : Нема потреба да се грижите за губењето на време и напор за чистење на чоколадо мувла фах чисти по секоја употреба.Оваа мувла лента е многу лесно да се чисти, па можете да го користите во секое време без да се расправаме.Дали сте професионалец или чоколадо, ентузијаст, Nu Emporia поликарбонат чоколадо калапи е се што ви треба ако сте во потрага за неспоредлива професионални резултати, фини детали и неверојатен сјај заврши на вашиот чоколади.Поликарбонат калапи се едноставни за работа со, лесно demold и да се чисти, тие се издржливи и долготрајни, и со соодветна грижа и користење ќе трае многу години.Nu Emporia чоколадо калапи се нетоксични, BPA free и во согласност со ФДУ стандардите на безбедност на храната.Со соодветна грижа и користење на нашите калапи ќе се овозможи неспоредлива резултати за многу години.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Koyo Органски Soba - 8 мл
Свеж
Koyo Органски Soba - 8 мл
Достапно е за нарачката
DEN 191.76
Оценка на купувачите: