Кралот Soba Глутен Слободни, Органски Buckwheat Макарони Фиде 8.8 оз - 3 Порции По Пакет
Свеж

Кралот Soba Глутен Слободни, Органски Buckwheat Макарони Фиде 8.8 оз - 3 Порции По Пакет

DEN 226.56

Достапно е за нарачката

Сите кралот soba тестенини се органски, пченица-бесплатно, глутен-слободните и не-ГМО.Уверение & регулирани органски од страна на USDA /nop, кошер, вегетаријански, вегетаријанци.Идеален за celiacs, пченица или глутен нестабилност или оние на низок гликемичен исхрана.Натриум-бесплатно, ниско ниво на масти и добар извор на растителни влакна.Готвачи во само 5-6 минути.Љубов направена во Тајланд со семејството претпријатија кои се направени тестенини за идните генерации.Buckwheat тестенини е една од најпознатите негување на брза храна на земјата.Растенијата богати со протеини и влакна, buckwheat исто така има висок степен на минерали како магнезиумот.Бидејќи buckwheat не содржат глутен, но наместо тоа е семе на broadleaf растенијата поврзани со ревен семејство, тој е идеален за глутен-слободни и пченица-слободен диети.Уживајте во друг глутен-слободен оригиналот од кралот soba глупак култура.Прифаќаме никаква замена.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Koyo Органски Soba - 8 мл
Свеж
Koyo Органски Soba - 8 мл
Достапно е за нарачката
DEN 191.76
Оценка на купувачите: