Jacksking Вода Генератор, 10W DIY Висока Моќност Вода Турбина Генератор Микро Hydroelectric Полнење Алатка(5V)
Свеж

Jacksking Вода Генератор, 10W DIY Висока Моќност Вода Турбина Генератор Микро Hydroelectric Полнење Алатка(5V)

DEN 287.76

Достапно е за нарачката

Школката се направени од издржлив пластичен материјал.Микро хидро генератор, потенцијална енергија конверзија на вода во електрична енергија механичка опрема.Да го наплаќаат мала батерија, мобилен телефон, LED светла, итн.Ние ви обезбеди со 2 видови на генератори.Изглед : генератор површината се чисти, нема рѓа, без гребнатини кога значајни, цврста структура.Опис : Микро хидро генератор, потенцијална енергија конверзија на вода во електрична енергија механичка опрема.Ние ви обезбеди со 2 видови на генератори.F50-80 V : 0~80 V DC излез, генератор без напонски регулатор на врвот напон на 80 V, може директно задолжен 3-12 V 10 W LED светла, мала батерија, максимално полнење тековната 220m A.F50-5 V : DC 5 V регулирани излез, можете да го полните телефонот.Спецификации : Состојба : Нова Школка Материјал : Пластични Боја : Црна Модел Опции : 0~80 V, 5 V Големина : Прибл. 8.6 * 4.7 * 3cm / 3.39 * 1.85 * 1.18 во Тежина : Околу. 94g Количина : 1pc Максималниот Излезен Напон : 80 V (1.2 Mpa) На Максимална Излезна Струја : ≥ 220m A (12 V) Отпорот Помеѓу Линија : 10.5 ± 0.5 Ω Изолација Отпор : 10 MΩ (DC100 megohm метар) Вентил Затворен Највисок Притисок Отпорност : 0.6 Mpa Штекер Отворање Максимален Притисок Отпорност : 1.2 Mpa Започнете Вода Притисок : Од 0,05 Mpa Изглед : Генератор површината се чисти, нема корозија, нема значајна гребнатини, цврста структура.На Axial Царинење : Прибл. 0.2~1.0 mm / 0.01~0.04 во Механичката Бучава : ≤ 55d B Генератор Еден Волумен : 90g Генератор Век : ≥ 3000h Излез Карактеристики : излезниот напон со никаков напонски регулатор е пропорционална на притисокот на водата.Пакетот Вклучува : 1 x Вода Турбина Генератор Забелешка : 1. Ве молиме овозможи 1-2mm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.