Harney & Sons Soba Печено Buckwheat, 16 оз Лабава
Свеж

Harney & Sons Soba Печено Buckwheat, 16 оз Лабава

DEN 465.84

Достапно е за нарачката

Пакетот должина на производот е 5 инчи.Пакетот ширина на производот е 3 инчи.Пакетот висина на производот е 9 инчи.Пакетот тежината на производот е 1.2 фунти.Алерген информации : gluten_free.Подготовка температура е 212° Fº.Soba печено buckwheat е традиционален Јапонски специјалитет кој е подготвен, како што би билни tisane.Тоа е природно кофеин слободни, со прекрасен toasty вкус и налудничав нијанси.Тоа секогаш беше Бриџит Harney е омилен на нашите посети на поранешниот takashimaya на петтата Авенија, каде што се обезбедени чај за нивните реномирани чај Соба во текот на многу години.Ние сум од најде убав извор, и се задоволни да се продолжи со нудење на тоа.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.