12PK Deflagrating Лажица & Капа - Челик Првенство & Род, Алуминиум Капа - Eisco Лаборатории
Свеж

12PK Deflagrating Лажица & Капа - Челик Првенство & Род, Алуминиум Капа - Eisco Лаборатории

DEN 359.76

Достапно е за нарачката

Пакет од 12 метал deflagration лажици и капи - Лажици мерка е околу 35 см во должина, и капи мерка околу 90 mm во дијаметар.Со лажица во садот мерки околу 15 mm во дијаметар.Долго лажица и широка капа заштита на корисникот од екстремни екзотермичен реакции.Пакет од дванаесет е совршена големина за снабдување хемија лаборатории.Лажици се одличен во двата стручни и образовни лабораторија settings.Пакет од 12 deflagrating лажици и капи.Овој пакет содржи доволно лажици за снабдување со мала лабораторија во училиште или во истражувањето, поставување.Овие лажици често се користи за согорување на сулфур, фосфор, и многу други реактивни материјали.Deflagrating лажици се совршени за ракување со силна екзотермичен реакции како што се овие, овозможувајќи му на корисникот да се движи материјал, додека одржување на безбедно растојание.Капа придава на лажица и се дава уште еден слој на сигурност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.